Silná firemná kultúra je základom úspechu každej spoločnosti. V skupine spoločností PPA CONTROLL podporujú rozvoj talentov, kariérny rast a inovácie, ktoré posúvajú ich zamestnancov aj celú spoločnosť vpred. Pre svojich zamestnancov vytvárajú prostredie, kde sa spája odbornosť, stabilita a príležitosti na profesionálny aj osobný rozvoj.

PhDr. Martina Fandelová
HR riaditeľka PPA CONTROLL
Ako udržiavate silnú firemnú kultúru a rodinnú atmosféru aj v dynamickom svete technológií?
Tešíme sa, že máme v PPA CONTROLL podporujúcu a priateľskú atmosféru spôsobenú dlhoročnou tradíciou našej spoločnosti. Vážime si, že máme veľa zamestnancov, ktorí u nás pracujú celý svoj profesijný život. Aj to je dôvod, prečo máme priateľské až rodinné vzťahy. Prenáša sa to aj do tímovej spolupráce, otvorenej komunikácie a podpory inovácií. Naša činnosť je založená na znalostiach a odbornosti našich ľudí a ich vzájomnej spolupráci. Preto podporujeme tímovú spoluprácu vytváraním inkluzívneho prostredia, čo zvyšuje ich súdržnosť a efektivitu.

V technologickej oblasti je rozvoj nevyhnutný. Ako vytvárate prostredie, kde môžu zamestnanci neustále napredovať?
Naše tímy budujeme agilným spôbom. Poskytujeme priestor pre využitie potenciálu, silných stránok a talentov našich zamestnancov. Investujeme do vzdelávania, aby sa naši zamestnanci mohli rozvíjať. Zákazníkom prinášame najmodernejšie technologické riešenia, preto našim zamestnancom umožňujeme mať prehľad o inováciách a novinkách vo svete technológií.

Ing. Peter Malák
Senior Design Specialist I&C and ELE
Čo bolo kľúčové vo vašom kariérnom raste projektanta a ako vás pri tom firma podporovala?
Najvýraznejší posun v mojej kariére nastal, keď som dostal príležitosť pracovať na zahraničných projektoch, konkrétne na Tesla Gigafactory Berlin a W-Scope Hungary Plant. Pred samotným vycestovaním som absolvoval intenzívny jazykový kurz angličtiny a odborné školenia, ktoré mi poskytli pevný základ pre medzinárodné pôsobenie.
Spolupráca s odborníkmi z rôznych krajín mi pomohla rozšíriť si obzory a osvojiť si nové technológie.
Práca v teréne, kde nestačí len projektovať od stola, ale je potrebné riešiť reálne situácie v spolupráci s firmami z celého sveta, mi pomohla zdokonaliť sa v rýchlom rozhodovaní a efektívnej komunikácii. Naučil som sa pružne reagovať na nečakané výzvy a obhájiť navrhnuté riešenia aj v prostredí, kde sa stretávajú rôzne technické normy a prístupy. Spolupráca s odborníkmi z rôznych krajín mi pomohla rozšíriť si obzory a osvojiť si nové technológie, ktoré môžem aplikovať aj v domácom prostredí.

Aký bol váš najvýznamnejší projekt a akú úlohu ste v ňom zohrávali?
Najvýznamnejším projektom, na ktorom som pracoval, bola výstavba 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne Mochovce. Ako špecialista na meranie a reguláciu som sa podieľal na návrhu a implementácii rôznych systémov monitorovania pre rozličné médiá, pričom bolo nevyhnutné zohľadniť aj seizmickú odolnosť a integráciu najnovších technológií merania. Na projekte som pracoval päť rokov, počas ktorých som mal možnosť detailne spoznať nielen technológiu jadrových elektrární, ale aj ich kľúčovú úlohu v prechode na udržateľné zdroje energie. Jadro totiž predstavuje stabilný a nízkoemisný zdroj energie, ktorý pomáha redukovať závislosť od fosílnych palív a podporuje energetickú bezpečnosť. Práca na tomto projekte mi tak nepriniesla len odborný rast, ale aj hlbší pocit zmyslu, keďže som mohol prispieť k budovaniu čistejšej energetickej budúcnosti.